Užitečné rady, které se vyplatí znát, než se pustíte do obchodovaní na burze

Existuje několik tipů a triků, které byste měli znát předtím, než začnete investovat. Nepouštějte se proto bezhlavě do každé lákavé příležitosti, která se vám naskytne, a v klidu si nejprve přečtete, jaké jsou základní předpoklady k úspěšnému handel akcjami.

  1. Buďte připraveni prodat

„Žádné stromy nerostou až do nebe“.  Jedno z nejznámějších burzovních přísloví, které trefně vystihuje, jak by měl uvažovat každý racionální investor. Stejně tak jako nerostou do nekonečna větve žádného stromu, nerostou do nekonečna ani žádné akcie. Dříve či později je třeba své akcie prodat a nevyčkávat s nadějí, že by vám mohly v budoucnu vynést ještě větší zisk. Ne nadarmo se také říká, „kdo chce víc, nemá nic.“

  1. Využijte vhodné příležitosti

Burzovní pořekadla nás baví. Na Wall Street byste možná zaslechli, že bychom měli „koupit, když znějí děla, a prodat, když znějí housle“. To znamená, že na burze musíte nakupovat a prodávat akcie ve správný čas. Investujte, když je nejhůř („když znějí děla“), a prodávejte, když se daří („když znějí housle“). Těžké časy často nabízejí velmi zajímavé investiční příležitosti, kterých je třeba využít pro dosažení těch nejlepších výsledků.

  1. Buďte trpěliví

Jednou ze základních vlastností úspěšného investora je trpělivost. Někteří věří, že je burza prokletá. Možná to také znáte, jakmile prodáte, hodnota najednou vzroste, a když nakoupíte, rychle spadne. Pokud si připadáte jako smolař, nezoufejte. Je jen málo šťastlivců, kterým se podaří nakoupit nebo prodat za nejvýhodnější cenu. Abyste se vyhnuli nezdaru, stačí si stanovit konkrétní cíle a držet se své původní strategia handlowa. Umět se ve správnou chvíli chopit svého zisku a dokazat snížit své ztráty, když se obchod zvrhne, je v kontextu úspěšného obchodování zcela zásadní.

  1. Diverzifikujte své investice

Být vítězem ve všech ohledech svého portfolia je na akciovém trhu nemožné, proto byste měli své investice diverzifikovat a „ jednoho koše.“ I když si prostudujete každou ze svých investic s maximální pečlivostí, nulové riziko neexistuje. Kdykoli se může stát, že nastane finanční krize nebo nešťastná externí růstová operace, která je dokonce součástí každodenního života kotovaných společností. Při investování na akciovém trhu je proto vždy vhodné mít toto riziko na paměti.

Napsat komentář

Přesunout se na začátek