- Přejdeme do metaverse.
Lidská interakce se dostává na novou úroveň, protože sociální sítě, platební systémy a aplikace rozšířené reality se stávají součástí stejného ekosystému.
Odborníci si jsou jisti, že nákup digitálních nemovitostí ve virtuálních světech již nebude způsobovat zmatek. Nové blockchainy v metaverse se mohou stát součástí samostatné infrastruktury.
Velké společnosti jako Google po Facebooku možná také oznámí vytvoření vlastního virtuálního prostoru.
- NFT.
NFT v roce 2021 zažilo velký boom popularity, zůstanou kvůli rozvoji metaverse více než poptávané. Nezaměnitelné tokeny poskytnou doklad o vlastnictví při nákupu virtuálních objektů.
Trh NFT a decentralizovaný finanční trh se bude vyvíjet, protože nedosáhl svého vrcholu, nicméně velké procento segmentu NFT nebude mít velkou hodnotu.
- Právní regulace.
V roce 2022 mohou členové kryptokomunity zaznamenat nárůst aktivity související s regulací trhu digitálních aktiv. Úřady již nemohou ignorovat rostoucí zájem účastníků trhu o kryptoměny.
V roce 2022 mohou účastníci trhu očekávat nové mechanismy pro legalizaci finančních nástrojů a zdanění.
Ne všichni odborníci se však domnívají, že v novém roce by měly účastníky trhu čekat vážné právní změny a zpřísnění regulace.
- Platformy Web3 a blockchain.
Velké internetové společnosti, například: Alphabet (Google), Meta (Facebook), Amazon, Apple, sjednotily většinu informací.
V roce 2014 spoluzakladatel Etherea Gavin Wood navrhl nový koncept, ve kterém je zabudována decentralizace. Podle ní společnosti vkládají finanční aktiva ve formě tokenů do vnitřního fungování téměř všeho, co děláte online. V rámci této strategie uživatelé interagují, aniž by byli vázáni na konkrétní servery, datová centra a databáze.
Technologický výzkum již probíhá. Web3 na jednu stranu udělá internet anonymnější, na druhou stranu může vést k nárůstu podvodů.
Obecně všechny projekty spojuje skutečnost, že řeší hlavní úkoly internetu budoucnosti – decentralizaci sítě, ve které data a informace plně patří jejich vlastníkovi a ve které je uživatel a jeho práva primární hodnota.
- P2E hry
Tokeny založené na blockchainu se stále častěji zavádějí do online her. V roce 2017 se tedy objevila první P2E hra CryptoKitties. NFT jednoho mazlíčka dosáhla hodnoty 100 000 $.
Hlavní myšlenkou takových her stále není možnost rychlých peněz, ale právo vlastnit digitální majetek. S rozvojem metaverze se takové hry budou objevovat stále častěji. Snad se to stane jedním z hlavních způsobů, jak přilákat uživatele do nového prostředí.
Moderní velké společnosti z oblasti gamingu, jako je Steam nebo Microsoft, budou moci na svých tržištích aplikovat blockchainové technologie nebo naopak trpět odlivem uživatelů na jiné weby, kde je provize nižší, nákup je bezpečnější , je zde možnost přeměny virtuálních předmětů na skutečné peníze a jejich následného výběru.
Růst investic v tomto segmentu je právem považován za hlavní trend nejen v roce 2022, ale i v letech následujících. Vznik nových burzovně obchodovaných fondů (ETF) založených na digitálních aktivech a rozvoj WebFree lze také klasifikovat jako nově vznikající oblasti.
Veškeré materiály umístěné na internetových stránkách slouží pouze pro informační účely a při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením odpovídajícího úsilí.
Investice do investičních nástrojů jsou rizikové a mohou být za nepříznivých okolností ztrátové. Hodnota investice může růst i klesat.