kryptoměn

Think tank: Zákony nejsou potřeba k regulaci kryptoměn

Podle Centra pro americký pokrok (CAP) mohou americké regulační orgány pro dohled nad kryptoměnami a dalšími digitálními aktivy, jako jsou NFT, z velké části využít stávající zákony.

Vlivný think tank se domnívá, že regulace kryptoměn lze do značné míry dosáhnout, aniž by se do zákona dostaly nové zákony. To by mohlo znamenat, že různé agentury, včetně Komise pro obchodování s komoditními futures a Komise pro cenné papíry, budou mít snazší dostat kryptoměny pod svůj dohled.

Regulace

Ačkoli regulační orgány teprve budou řešit, jak mohou kryptoměny účinně regulovat, hodně se mluví o tom, že je to nutné, zejména pokud jde o stablecoiny, které jejich tvůrci propojili s fiat měnami, včetně dolaru.

bitcoin

V loňském roce předalo americké ministerstvo financí odpovědnost za regulaci kryptoměn Kongresu a nezdá se, že by došlo k nějakému velkému pokroku, to by se však nyní mohlo brzy změnit.

Přísnější postoj

Mnoho progresivistů se obává rizika, které je s kryptoměnami spojeno, a také toho, jak by investoři mohli být lépe chráněni regulačními zákony, přičemž mnozí doufají, že bude zaujat tvrdší postoj ke všemu, co se týká kryptoměn.

Centrum pro americký pokrok se domnívá, že Kongres může být schopen zacelit různé mezery v současném rámci regulace tak, aby usnadnil vytváření pravidel kolem obchodování s kryptoměnami. V současné době došlo jen k velmi malému posunu a lze jen hádat, kdy a zda vůbec k němu dojde. Nezbývá než sledovat a čekat.

 

Napsat komentář

Přesunout se na začátek