investování do kryptoměn

Jak začít investovat do kryptoměn?

Za posledních pár let se obliba kryptoměn natolik rozrostla, že slova „bitcoin“, „ethereum“ nebo „mining“ lze slyšet od lidí, kteří mají do světa blockchain technologií velmi daleko. Investoři také aktivně vstupují na trh digitálních peněz a dávají mu přednost před tradičními akciemi, cennými papíry a vklady.

Mnoho lidí se o téma kryptoměn zajímá především z hlediska investic a možnosti vydělat si „lehké peníze“. Ale investováním do digitálních měn můžete ztratit mnohem více než na jiných trzích.

Míra většiny kryptoměn záleží především na poptávce po bitcoinech kvůli dominantnímu postavení bitcoinu (62 % trhu) mezi ostatními blockchainovými projekty.

Investování

Investování do kryptoměn je spojeno s vysokým rizikem, se kterým musí investor počítat.

Směnné kurzy na burzách se během několika měsíců pohybují od setin do stovek procent.

Chcete-li investovat do kryptoměn, potřebujete investiční plán. Musíte jasně pochopit, jak rychle chcete dosáhnout zisku, kolik jste ochotni investovat a jaké aktivum použít.

Nejdůležitějším pravidlem pro začínajícího investora je investovat přesně tolik, kolik jste připraveni ztratit, pokud investiční projekt selže, a prozkoumat trh s kryptoměnami na vlastní pěst.

Každý investor vždy začíná studiem investičního trhu a aktiv. Ke studiu virtuálního peněžního trhu se používá fundamentální a technická analýza, jako v tradičním obchodování.

Metoda fundamentální analýzy se nejčastěji používá k posouzení stavu konkrétního kryptoměnového projektu jeho kontrolou: spolehlivost, finanční příležitosti, vyhlídky rozvoje.

Při hledání investičních příležitostí si s největší pravděpodobností budete muset vybrat mezi dvěma typy aktiv:

Bud’ kryptoměna. Krypta je hotový pracovní projekt použitelný v digitálním prostoru. Zde se vyplatí věnovat pozornost tomu, co nabízí, pokročilé chytré kontrakty, anonymitu v transakcích nebo další funkce, které slibují rozvoj projektu.

Nebo token. Takové účetní jednotky nejsou kryptoměny, ale jsou potřebné k reprezentaci digitální rovnováhy v nějakém aktivu. Tokeny se obvykle vydávají ve dvou formách:

ICO (Initial Coin Offering) je fundraising podobný crowdfundingu, do kterého vývojáři umístí určitý počet tokenů za účelem prodeje počátečním investorům.

Krypto

IEO (Initial Exchange Offer) – Poplatek podobný ICO, ale tokeny vydává burza, která prověřuje projekt podle svých pokynů, což je méně riskantní než ICO, protože je do toho zapojen zprostředkovatel.

Při výběru investičního kryptoaktiva byste měli věnovat pozornost také technické specifikaci projektu.

Veškeré materiály umístěné na internetových stránkách slouží pouze pro informační účely a při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením odpovídajícího úsilí.

Investice do investičních nástrojů jsou rizikové a mohou být za nepříznivých okolností ztrátové. Hodnota investice může růst i klesat.

Napsat komentář

Přesunout se na začátek